Rodzice i dzieci o nas

Opinie o szkole

To jest Szkoła - Marzenie dla mojego syna. Chodzi do niej z przyjemnością, a postępy jakie poczynił dzięki nauczycielom są bardzo duże. W tej szkole profesjonalizm nauczycieli współgra z autentyczną sympatią i zaangażowaniem w sprawy dzieci. Mam poczucie że oddaje Wiktora pod opiekę wspaniałym ciociom : pani Kornelii i pani Ewelinie, które Wiktor uwielbia. Wybierając szkole DAR kierowałam się przede wszystkim kadrą nauczycieli , którzy nie tylko są odpowiednio wykształceni i doświadczeni w pracy z dziećmi z autyzmem ale są sami uznanymi w Trójmieście najlepszymi terapeutami zaburzeń rozwojowych. Ponadto Pani Dyrektor razem z nauczycielami tworzą miłą, przyjazną atmosferę w szkole. Bardzo dziękuję zarówno Pani Dyrektor za stworzenie takiej atmosfery oraz takiej placówki jak i wspaniałej kadrze.

Ewa snopek
mama wiktora

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Dar to wymarzone miejsce dla naszego syna Serafina. Z czystym sumieniem możemy polecić placówkę ponieważ każdy uczeń jest tu ważny, wysłuchany, zrozumiany, nie ma spraw i problemów których nie da się rozwiązać.

W tym miejscu otrzymaliśmy więcej niż mogliśmy oczekiwać i czujemy ogromną wdzięczność wobec ludzi, którzy tworzą to miejsce. Kadra jest wyjątkowa, działa nieszablonowo, oddana uczniom, służy wsparciem dzieciom i rodzicom, pełna pasji i pomysłów.

Filarami tej szkoły są szacunek, doświadczenie i ogromna wiedza zespołu, któremu warto zaufać . My zaufaliśmy i nie żałujemy.

A. M. S. G. Rybczonek
rodzice serafina

Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia DAR to idealna szkoła dla mojego wnuka, bo odpowiada na indywidualne potrzeby dzieci i stwarza im bezpieczne, przyjazne środowisko sprzyjające rozwojowi. Wiktor nareszcie lubi chodzić do szkoły. Kiedyś każdy kolejny dzień w szkole był dla niego traumatycznym przeżyciem. Czuł się nieakceptowany i odrzucony, przeszkadzał mu hałas na korytarzach, a konieczność stykania się z tłumem obcych ludzi budziła w nim lęk. Teraz chętnie wstaje rano i jedzie do szkoły, rozwija się, jest dobrym uczniem i dużo szczęśliwszym dzieckiem. Może odnosić sukcesy i jest doceniany przez nauczycieli. A przede wszystkim w końcu ma kolegów! Wiem, że mój wnuk zawsze będzie „inny”, ale miejsca takie jak to sprawiają, że zaczynam wierzyć, że z taką innością da się żyć.

anna szymborska
babcia wiktora

Jesteśmy rodzicami Karola. U syna został zdiagnozowany autyzm dziecięcy w listopadzie 2018 . Od tego czasu wymaga wieloaspektowej terapii, która musi być rozłożona na wiele lat. Syn rozpoczął w roku szkolnym 2018 naukę w pierwszej klasie w szkole ogólnodostępnej, ale ze względu na trudności adaptacyjne i trudne zachowania musieliśmy zmienić placówkę.  Objawy autyzmu nie są widoczne, natomiast w życiu codziennym i szkolnym są bardzo uciążliwe dla otoczenia. Powodowały one stygmatyzację syna i brak akceptacji w szkole powszechnej. Okres, w którym syn uczęszczał do szkoły powszechnej był dla nas bardzo, bardzo ciężki. Musieliśmy ze względu na zaburzenia syna uczestniczyć w zajęciach szkolnych co powodowało całkowitą dysfunkcje naszego życia zawodowego i rodzinnego. Obecnie syn uczęszcza do Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Dar w Gdyni, w której są organizowane zajęcia dla dzieci z CZR – w klasach 4-6 osobowych. Karol w szkole Stowarzyszenia Dar ma dedykowanego psychologa/ wychowawcę. Dla Karola przygotowano w Darze specjalnie przygotowany program dydaktyczno-terapeutyczny dzięki któremu jest w stanie realizować program szkolny. Szkoła stworzyła mu przyjazne środowisko z profesjonalna kadrą, która wie w jaki sposób pracować z dziećmi takimi jak Karol. Nasz syn uczęszcza do Daru od początku grudnia 2018 roku, jego postępy w czytaniu i pisaniu są znaczące. W programie szkoły Dar oprócz programu wynikającego z dydaktyki szkolnej, ku naszej radości mamy zapewnione dodatkowe zajęcia z logopedą, mamy dodatkowego TUS’a oraz szereg innych zajęć dodatkowych uzupełniających jego terapię. Zachowanie syna zmieniło się na pozytywne. Syn robi postępy w nauce. Nasze życie rodzinne i zawodowe wróciło do normy!

Karolina Gorgol - Zaborniak, Wojciech Zaborniak
rodzice karola

Oboje z synem znaleźliśmy w szkole wsparcie i zrozumienie, a syn zyskał kolegów, których nigdy nie miał. Ponadto przez dwa lata uczęszczania do szkoły jego poziom funkcjonowania zmienił się diametralnie na plus. Ta szkoła to najlepsza decyzja jaką mogliśmy podjąć, dlatego polecam gorąco.

Karolina Litwinów
mama tymka

W tej szkole lekcje są bardziej zrozumiałe. Jest mniej zadań domowych. Nauczyłem się tu więcej. Ta szkoła jest łatwiejsza, szybciej można się nauczyć czegoś, w normalnej szkole to nie takie łatwe. Jest mniejsza klasa, łatwiej się skupić na lekcji. W tej szkole są punkty, za które się dostaje nagrody, wychowawca daje je za aktywność na lekcji i to jest motywacja, Jest mniej problemów z kolegami.

adrian
klasa 8

Nauczyciele świetnie nauczają dzieci. Przerwy są świetnie wyliczone. W innej sszkole miałem okropne kłopoty a tutaj jest dobrze.

serafin
klasa 3

Tutaj nauczyciele więcej tłumaczą. Więcej się uczę na lekcji niż w domu. Jest system nagród, na które umawiam się z wychowawcą. Jest dobry bo motywuje.

karol
klasa 8

W mojej szkole podoba mi się to, że jest mało osób w klasie i lepiej się dogudję z nauczycielami niż w poprzedniej szkole.

uczeń
klasa 4

Na lekcjach jest łatwiej się skupić bo są mniejsze klasy niż w innych szkołach. Dostaje się mniej pracy domowej (nie mówiąc o matmie). W klasie mamy system nagród, który jest fajny. Lubię programowanie, mniej mi się podobają Kreatywność, TUS i Cyberprzemoc. Wolę tę szkołę niż moją poprzednią.

piotr
klasa 8

Jest obiad, jest super.

Wiktor A.
klasa 7

Zdecydowanie doceniam fakt, że szkoła kładzie duży nacisk na tolerancję i tępi wszelkie formy dyskryminacji. W mojej poprzedniej szkole szydzili ze mnie i na mnie pluli, ponieważ nie nosiłem typowo markowych ubrań (np: Gucci) i miałem odmienne zainteresowania, co odcisnęło na mnie naprawdę okropne piętno. W obecnej szkole podobają mi się trzy rzeczy: 1. Mili koledzy. 2. Tłumienie wszelkich form przemocy (fizyczna, psychiczna, cyberprzemoc). 3. Tolerancja nauczycieli i rówieśników względem osób z ewentualnymi zaburzeniami.

mikołaj
klasa 8

Ta szkoła jest fajna ponieważ jest wyrozumiała. Również szkoła posiada ciekawe zajęcia dodatkowe, nie lubię jednak tego nadmiaru zajęć dodatkowych a także lektur.

Wiktor K.
klasa 6

Lubię moją szkołę za to, że mam fajnych kolegów i sprawiedliwych nauczycieli (nie każdy). Oraz za ciekawe lekcje.

tymek
‍klasa 6

Moją szkołę lubię za to, że są mili nauczyciele i uczniowie. Są też fajne sale.

jakub, klasa 6

Dostaje się lepsze oceny bo łatwej się skupić na lekcji. Za pracę dostaję nagrody. Mam więcej kolegów niż miałem w innej szkole.Minusem jest ograniczony dostę do telefonu.

łukasz, klasa 8

Jest mało uczniów, nauczyciele mogą się bardziej skupić na mnie. Są dobrzy nauczyciele i można znaleźć przyjaciół.

antek
klasa 3

Ta szkoła to dla mnie dobre miejsce, jest ona dla mnie dobrze dostosowana. Czuję się w niej dobrze i są fajne lekcje. Mam fajnych kolegów i koleżanki i fajną wychowawcę. Są też fajni nauczyciele. Na lekcjach rozmawiamy o ciekawych rzeczach. W klasie jest nas czterech i niektóre zajęcia mamy z klasą piątą. W tej szkole mamy jeszcze zajęcia dodatkowe. Wcale się nie denerwuję tym, że coś mi nie wychodzi. Po prostu polecenia w szkole trzeba wykonywać wytrwale i trzeba chętniej chodzić do szkoły.

Karolina
klasa 4